Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Beyaz Saray ve Cumhuriyetçiler Arasında Biden Videoları Tartışması

Beyaz Saray ve Cumhuriyetçiler Arasında Biden Videoları Tartışması

haberci haberci -
35 0

Biden’a Yönelik Manipülatif Videolar

Beyaz Saray, Biden’la ilgili videoların kırpıldığı ve gerçekleri yansıtmadığı şeklinde tepki gösterirken Cumhuriyetçiler ise başkanlık için Biden’ın yeterli olmadığını iddia ediyor.

Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin Standpoint’leri

Demokratlar, videoların yapay zeka kullanılmadan montajlanarak Biden’ın farklı gösterilmeye çalışıldığını savunurken, Cumhuriyetçiler ise Biden’ın akli ve fiziki melekelerinin yetersiz olduğunu iddia ediyor.

Videoların Gerçeklikle Çelişkisi

Biden’a yönelik videoların gerçeklikle çeliştiği örnekler de mevcut. Örneğin, Normandiya çıkarmasının yıl dönümündeki törende sandalyeye oturduğu iddia edilen Biden, videonun tamamında sandalyenin olduğu ve oturduğu görülüyor.

Manipülasyonun Riskleri

The Hill’e değerlendirme yapan New York Üniversitesi Stern İş ve İnsan Hakları Merkezi Müdür Yardımcısı Paul Barrett, montajlı videoların seçmenler arasındaki güveni aşındırabileceğini belirtiyor.

Konunun Yorumları

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Cumhuriyetçilerin yaydığı videoları “ucuz sahtecilik” olarak değerlendirirken, Donald Trump ise Biden’ı eleştirerek “Biden yanlış yapmadan hiçbir yere gidemez” ifadesini kullanmıştı.

İlgili Yazılar