Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. GIPRI Başkanı Alfred de Zayas’tan AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen’e Suç Duyurusu

GIPRI Başkanı Alfred de Zayas’tan AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen’e Suç Duyurusu

haberci haberci -
57 0

Bağımsız Uzman Alfred de Zayas’tan Sert İfade

GIPRI tarafından başlatılan girişimin başında bulunan Birleşmiş Milletler eski Bağımsız Uzmanı Alfred de Zayas, kişisel internet sitesinde yayınladığı basın bildirisinde, AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen hakkında sert ifadeler kullandı. Zayas, Gazze ve işgal altındaki Filistin topraklarındaki suçlara iştirak iddiasıyla Von der Leyen hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne suç duyurusunda bulunulduğunu aktardı.

Von der Leyen’in İsrail Politikaları Eleştiriliyor

Zayas’ın açıklamalarında, Von der Leyen’in İsrail’e verdiği desteklerin savaş suçlarına ve soykırıma olanak sağladığı vurgulandı. AB Komisyonu Başkanı’nın İsrail’e verdiği askeri, ekonomik, diplomatik ve siyasi desteğine dikkat çekilen bildiride, Von der Leyen’in İsrail’in işlediği suçlardan haberdar olduğu iddia edildi.

AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen Eleştirilerin Odağında

7 Ekim 2023’ten bu yana aşırı İsrail yanlısı duruş sergilediği ve İsrail’e verdiği koşulsuz desteğiyle eleştirilen Von der Leyen, Gazze’ye yapılan saldırılar sırasında İsrail’i desteklemesiyle tepki çekmişti. AB çalışanlarının ve Avrupa sokaklarında düzenlenen protestoların hedefinde olan Von der Leyen, İsrail politikalarıyla gündemde kalmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar