Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Peskov: “Rusya Terörle Mücadelede Birlik İçinde”

Peskov: “Rusya Terörle Mücadelede Birlik İçinde”

haberci haberci -
30 0

Rusya Sözcüsü Dmitry Peskov, Dağıstan’daki Saldırıyı Değerlendirdi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Saldırıda Hayatını Kaybedenler İçin Başsağlığı Diledi

Rusya, Dost Olmayan Ülkelerden Saldırıya İlişkin Başsağlığı Mesajı Almadı

Rusya’nın 2000’lerin Başındaki Duruma Döneceği Endişesi Taşımıyoruz

Rusya İçişleri Bakanlığı: Mahaçkale ve Derbent Şehirlerinde Silahlı Kişiler Saldırı Düzenledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı ve sözcüsü Dmitry Peskov, dün Dağıstan’ın Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde gerçekleşen saldırıyla ilgili Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Peskov, Putin’in saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı dilediğini belirterek, Rusya’nın dost olmayan ülkelerden saldırıya ilişkin başsağlığı mesajı almadığını ve kınama görmediklerini vurguladı.

Peskov, Putin’in saldırıya ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiğini ve gerekli bilgilerin kendisine sürekli iletilmekte olduğunu belirtti. Sorulan bir soru üzerine Rusya’nın 2000’lerin başındaki duruma döneceği endişesi taşıyıp taşımadıklarına yönelik Peskov, “Rusya artık farklı. Toplum kesinlikle bütünleşmiş ve dün Dağıstan’da gördüğümüze benzer terörist tezahürler Rusya’da ya da Dağıstan’da toplum tarafından desteklenmiyor.” yanıtını verdi.

Dün Rusya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde kimliği belirsiz silahlı kişilerin saldırı düzenledikleri ve bir polis noktası ile sinagog ve iki kilisenin hedef alındığı saldırılarda, 15 polis ve 4 sivilin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

İlgili Yazılar