Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Polat Çiftinin Duruşması

Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Polat Çiftinin Duruşması

haberci haberci -
61 0

Sanıkların Savunmaları

Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanıklar Dilan Polat ve Engin Polat Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. Dilan Polat mahkemede, komşusunun şikayetinden vazgeçtiklerini ve uzlaştıklarını belirterek suçlamaları reddetti. Engin Polat ise olay günü yaşananları anlatarak suçlamaları kabul etmedi.

Avukatların Talepleri

Sanıkların avukatı dosyanın düşürülmesini talep ederken, müşteki avukatları da şikayetlerinden vazgeçtiklerini bildirerek dosyanın düşürülmesini istediler.

Mahkemenin Kararı

Cumhuriyet savcısı, müştekilerin dinlenilmesini talep ederken, hakim savcının taleplerini kabul ederek duruşmayı erteledi.

İddianame Detayları

İddianamede, Polat çiftinin bir komşularıyla yaşadıkları olay sonucu hakaret, tehdit ve yaralama suçlamalarıyla karşı karşıya oldukları belirtiliyor. Dilan Polat’a 8 yıl 4 aya kadar, Engin Polat’a ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

Diğer Soruşturma

Polat çiftinin, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi ve bahis oyunlarıyla ilgili suçlamalarla ayrı bir soruşturmanın da devam ettiği bilgisi verildi.

İlgili Yazılar