Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara'nın Güneyindeki Akadia İncek Projesinde Mükemmel Mekanik Değerlendirme ve TKM Mühendislik Stratejisi

Ankara'nın Güneyindeki Akadia İncek Projesinde Mükemmel Mekanik Değerlendirme ve TKM Mühendislik Stratejisi

admin admin -
58 0

Ankara’nın Güneyindeki Akadia İncek Projesinde Mükemmel Mekanik Değerlendirme ve TKM Mühendislik Stratejisi

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde yükselen Akadia İncek projesi, TKM Mühendislik tarafından uygulanan mükemmel mekanik değerlendirme ve strateji ile dikkat çekiyor. Kızılcaşar Mahallesi’nde konumlanan bu karma kullanım projesi, 910 daire, 56 home office birimi ve 13 ticari üniteden oluşan büyük bir kompleks olarak tasarlanmıştır. Proje, Ankara’nın Güney’inde İncek Bulvarı’na son derece yakın bir konumda yer alarak ulaşım kolaylığı sağlamaktadır ve toplamda 11 blok ve bir sosyal tesisten oluşmaktadır.

Yapı, mekanik açıdan son derece kapsamlı bir proje olarak öne çıkıyor. Sıhhi tesisat, yangın söndürme tesisatı, ısıtma tesisatı, havalandırma tesisatı, basınçlandırma tesisatı, mutfak davlumbaz tesisatları, jet fan gibi birçok sistem, proje kapsamında başarıyla projelendirilip uygulanmıştır. Farklı kullanım mantığına sahip mimari sistemlerin mekanik kurgusu başarıyla tamamlanmış ve 750 ton civarında su depolaması ile yapıya ek bir değer katılmıştır.

Özellikle ısıtma sistemi, konforu en üst düzeye çıkarmak adına döşemeden ısıtma sistemi olarak düşünülmüş ve daire tiplerine göre oda kontrollü sistem olarak tasarlanmıştır. 3 adet 5250 kW’lık entegre ekonomizörlü çelik kazan kullanılarak projenin ısıtma sistemine mükemmel bir çözüm sunulmuştur. Ayrıca, dairelerdeki akıllı ev sistemleri, mekanik sistemlerle entegre edilmiş ve sakinlere daha yaşanabilir bir alan sunma hedeflenmiştir.

TKM Mühendislik, projede mekanik projelerin sahaya adaptasyonunu sağlamak amacıyla ayrı bir dizayn teknik ofisi kurarak, 3D çalışmaları BIM projesi mantığıyla çözümlenmiş ve gerçeğe yakın sonuçlar elde edilmiştir. Bu strateji, sahanın teknik ofis desteğiyle doğru bir şekilde yol almasını sağlayarak mükemmele yakın sonuçlar elde edilmesine katkı sağlamıştır.

TKM Mühendislik, dizayn ofisi kurarak bu tip çalışmaları projelerinde rutin hale getirmeyi hedeflemekte ve uluslararası projelerdeki başarılarını sürdürmek istemektedir. Şirket, modern binalarda mekanik sistemleri farklı bir stratejiyle hayata geçirmek ve müşterilere değer katmak için gece gündüz çalışmaya devam edecektir. TKM Mühendislik, uzun bir süredir bu hedeflere ulaşmak için şirket bünyesinde köklü değişiklikler yapılarak, doğru hedeflere ulaşmak için gerekli teknik ve mali altyapı hazırlanmıştır.

Bu kapsamlı projede TKM Mühendislik, modern binalarda mekanik sistemlerin farklı bir stratejiyle hayata geçirilmesi konusunda çığır açmayı amaçlıyor. TKM MÜHENDİSLİK İNŞAAT MAKİNE TESİSAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, siz değerli müşterilerine yatırımlarına değer katmaya devam edeceğini belirterek, gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir