Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bu köye muhtar dayanmıyor

Bu köye muhtar dayanmıyor

admin admin -
22 0

Mart 2019’da yapılan mahalli idareler seçiminde seçmenlerden en çok oyu alan Yahya Yürekli göreve seçildi. Kısa süre sonra ‘Bu zor bir görev ben yapamayacağım’ diyen muhtar görevinden istifa etti.

Bunun üzerine köyde yeniden seçim yapıldı. Bu kez seçimi Mehmet Ali Er kazandı. Mazbatasını almaya hazırlanan Er’in daha önce sabıkası olduğu yönünde yapılan itiraz üzerine İl Seçim Kurulu itirazı değerlendirerek mazbatayı vermedi. Yine muhtarsız kalan köyde, Seçim Kurulu tarafından seçimde ikinci çıkan Selahattin Adıgüzel’e görev verildi.

İKAMETGAH ŞARTINDAN O DA ALAMADI

Bu karara yine itiraz geldi ve Selahattin Adıgüzel’in ‘seçimden önce 6 ay o seçim bölgesinde ikamet ediyor olması’ şartını taşımadığı tespit edilerek bu kez görev son seçimde sandıktan 3’üncü çıkan Ayşe Adıgüzel’e verildi.

SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜ

Çetince’de belde olduğu dönemlerde mahalle muhtarlığı da yapan ve seçimde 3’üncü olan köy halkının ‘Efe Ayşe’ olarak tanımladığı Ayşe Adıgüzel görevi devraldı. Görevini sürdüren Ayşe Adıgüzel, 15 Ağustos 2019 günü Ramazan Duyan’ın ailevi nedenlerle dini nikahlı eşi ve kayınpederine yönelik silahlı saldırısında kurşunlara hedef olarak yaşamını yitirdi.

BU KEZ AZAYA VERİLDİ

Muhtar Ayşe Adıgüzel’in ölümünün ardından görev bu kez ihtiyar heyetinde görev yapan Mehmet Ali Almacı’ya verildi. 15 Ağustos 2019 tarihinden itibaren göreve başlayan Almacı, 20 Kasım 2020 tarihinde bir inşaat alanında inceleme yaparken düşme sonucu yaralandı. Almacı hastanede tedavi gördüğü sırada görevinden istifa etti.

6’NCI MUHTAR BU SEÇİMDE ADAY OLDU

Köyde 5’inci muhtarın da görevi bırakmasıyla bu kez ikinci sırada aza olan ve pazarcılık yapan Abdurrahman Yarmalı’ya görev verildi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından köyde yeniden muhtar seçimi yapılması kararlaştırıldı. Bugün aralarında Abdullah Yarmalı’nın da bulunduğu 4 adaydan muhtar seçmek için 1124 seçmen sandığa gitti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir