Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir’den Kiracılarına Müjdeli Haber

Büyükşehir’den Kiracılarına Müjdeli Haber

admin admin -
30 0

Manisa Büyükşehir Belediyesi, encümen toplantısında kiracılarını ilgilendiren önemli kararlar alındı. Alınan kararla faaliyeti durdulmuş iş yerlerinden kira alınmayacak, faaliyetine devam eden işyerlerinin kiraları, kiracıların dilekçeyle başvurmaları halinde faizsiz ötelenecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 8 Nisan 2020 tarihli Encümen Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü başkanlığında yapılan toplantıda ticaret ile uğraşanları ekonomik yönden sevindirecek kararlar alındı. Encümende alınan kararlar ile ilgili olarak bilgi veren Mehmet Güzgülü, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020/7 sayılı Genelgesi kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde çıkan ve birçok ülkede yayılan COVİD19 salgını nedeniyle 13/03/2020 tarihli ve 31067 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2020/2 Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde alınan önlemler, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Corona virüsten (Covid19) dolayı “Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durum” ilan edilmesi ve İçişleri Bakanlığının 16/03/2020 tarihli Genelgesi de dikkate alınarak?

Kamu kurumlarınca alınan ve alınacak tedbirler nedeniyle geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerleri arasında olmamakla birlikte koronavirüs pandemisi sebebiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen işyerlerinin kira sözleşmesinden kaynaklanan borçların ödenmesinde değişen koşullar göz önüne alınarak,

Kiracılar tarafından dilekçe ile başvurulması halinde, Nisan ayından itibaren faiz alınmaksızın Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümeninden yeni bir karar alınıncaya kadar geçen süreçte oluşacak olan kira bedellerinin ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir