Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Otomobil Vize Ücretinde Yaşanan Hak Mücadelesi

Otomobil Vize Ücretinde Yaşanan Hak Mücadelesi

haberci haberci -
18 0

Hüseyin Özdemir, Otomobilini Vize İçin Muayeneye Götürdü

Hüseyin Özdemir (34), otomotiv yedek parçası satışı yapan bir işletme sahibidir. 28 Aralık 2023’te aracını vize işlemleri için Seydişehir ilçesindeki araç muayene istasyonuna götürdü.

Kredi Kartıyla Ödeme Yaparken Farkla Karşılaştı

1130,44 TL olan vize işlemi ücretini kredi kartıyla ödeyen Özdemir, beklenmedik bir durumla karşılaştı. Ekstra 128,18 TL fark ödemek zorunda kaldı.

Tüketici Hakem Heyeti’ne Başvuru Yapıldı

Avukatı Emre Akman ile durumu paylaşan Özdemir, aldığı 128,18 TL farkın Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu’na aykırı olduğunu öğrenince 7 Şubat’ta Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdu.

Firmanın Ayıplı Hizmeti Kararlaştırıldı

Tüketici Hakem Heyeti, başvuruyu değerlendirerek kredi kartına kesilen farkın iadesine karar verdi. Gerekçe olarak, firmanın kredi kartına kestiği farkı ‘ayıplı hizmet’ olarak nitelendirdi.

Hukuk Mücadelesini Kazanan Özdemir Konuştu

Hüseyin Özdemir, hak mücadelesini kazandıktan sonra yaptığı açıklamada, amacının sadece 128,18 TL’yi geri almak olmadığını vurguladı. Özdemir, “Bu konunun farkındalık olması için şikayette bulundum. Tüm Türkiye’de insanlara örnek olması ve milyonlarca kişiden alınan bu farkın kaldırılması için örnek teşkil etmesini istiyorum” dedi.

İlgili Yazılar