Salihli Haber – Salihlihaber.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Profesyonel Psikolojik Destek

Profesyonel Psikolojik Destek

admin admin -
21 0

Aile terapisti İzmir denilince akla gelen önemli bir isim var. İzmir’de 5 şubede hizmet veren bu uzman ekip çocuk psikolojisinden evlilik terapisine, bireysel psikolojik yardımdan aile danışmanlığına kadar geniş bir alanda hizmet vermektedir. Kurumda, başvuranlara verilen psikolojik desteğin yanında dönemsel ya da düzenli olarak eğitimler de düzenlenmektedir. Geniş bir yelpazede düzenlene bu eğitimlere gerek İzmir’den gerekse de İzmir dışından katılımcılar olabilmektedir.

Verilen Eğitimler

Kurumda düzenlenen eğitimler şöyle özetlenebilir:

  • Ailelere dönük olarak hazırlanan eğitimler,
  • Eğitimcilere dönük olarak hazırlanan eğitimler,
  • Çalışanlar için motivasyona dönük eğitimler,
  • İşverenler için düzenlenen eğitimlerdir.

Farklı başlıklar altında düzenlenen bu eğitimler bireysel olarak yapılabildiği gibi, özel ya da devlet kurumları için kurumsal olarak da hazırlanabilmektedir.

Eklektik Psikoterapi

Eklektik psikoterapi eğitimi yılda bir kere olma üzere düzenlenir. Bu eğitim İzmir psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı ve psikiyatristler için hazırlanan bir eğitimdir. Bu eğitim kapsamında katılımcılara çeşitli psikoterapi yöntemleri uygulamalı olarak verilmektedir.

Oyun Terapisi Eğitimi

Ülkemizde son beş yıldır kullanılmaya başlanan oyun terapisi de eğitim alanlarından bir tanesidir. Burada amaç çocuklara oyun oynarken aynı zamanda terapi vermektir. Bu alanda ister ailelere ister bu alanda hizmet vermek isteyen profesyonellere eğitim verilmektedir. Kendini bu alanda yetkinleştirmek adına İzmir pedagog eğitiminin önemli bir parçası haline gelmeye aday bir eğitimdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir